Ponožky z MERINO vlny a stříbra - letní

299 Kč včetně DPH

264 Položky

Nový produkt

Antibakteriální ponožky Gultio s merino vlnou a stříbrem

Ponožky jsou vyrobeny z vláken obsahujících antibakteriální přídavek na bázi aktivního stříbra. Ten brání růstu plísní a hub, a tím aktivně působí proti zápachu nohou. Stříbro je aplikováno do struktury vlákna.

Obsahují: 19% vlna merino; 19% akryl; 27% bavlna; 17% polypropylen se stříbrem; 13% polyamid; 5% elastan se stříbrem

Více podrobností

+

Více informací

Ionty stříbra obsažené ve struktuře vlákna zůstávají v pletenině podstatně déle než při povrchové aplikaci podobnými přípravky. Jedná se tedy o vlákno s obsahem Ag+. Ponožka mají zdvojenou patu a špičky, díky čemuž se prodlužuje jejich životnost.

VLNA MERINO je extrémně jemná vlna, kterou produkuje plemeno ovce známé jako Merino. V současné době jsou hlavními producenty chovatelé v Austrálii.
Merino vlna je velmi hebká, mívá jemnost vláken 23,5 mikronů, je dokonce několikrát tenčí než lidský vlas, neškrábe a nekouše. Vlna má schopnost pohlcovat pachy a působit antibakteriálně. Díky přirozeně kadeřavé struktuře vláken dokáže velmi dobře zadržovat vzduch - má výborné termoregulační vlastnosti. Vlákna Merino dokáží absorbovat vlhkost chodidel a nezměnit přitom své izolační vlastnosti.
U přírodní vlny je běžným jevem žmolkování. Proto doporučujeme prát ručně v rubu.

Ponožky jsou ošetřeny biocidním přípravkem s účinnou látkou: silver phosphate glass, CAS 308069-39-8

Stříbro přináší uživatelsky příjemný efekt. Stačí zabudovat do vláken oděvů patřičné množství stříbra a najednou zjistíte, že spodní prádlo, ponožky nebo tričko ani při nadměrném pocení nepáchne. Aktivita stříbra působí proti bakteriím rozkládajícím pot. Drobné částečky stříbra prostě umí divy. 
Gultio myslí na Vaši pohodu za všech situací.

.

            

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: