stříbrný komfort

 

Co je aktivní stříbro a jak funguje?

Aktivní stříbro je označení pro iontové stříbro, které se standardně používá jako antibakteriální přísada v kosmetických a jiných produktech. Iontové stříbro je u jednotlivých výrobků dávkováno v přesném množství - tak, aby výrobek splnil přesně to, k čemu byl navržen a určen. Použity jsou částice stříbra ve formě iontů ve stabilizovaném vodném roztoku. Obdobně se nacházejí například částice iontů rozpuštěné soli sodíku, hořčíku či vápníku v pitné vodě.

Aktivní stříbro působí antibakteriálně a fungicidně a pomáhá tak řešit řadu hygienických problémů a pomáhá zvýšit hygienický komfort. Již 0,25% roztoku iontového stříbra o námi zvolené koncentraci po 5 minutách působení dokáže likvidovat bakterie typu Pseudomonas aeruginosa, Aspergillus niger. Po 24 hodinovém působení účinkuje na Staphylococcus aureus a mnoho dalších bakterií a virů.

Částice iontového stříbra ve vodném roztoku nejsou okem viditelné, roztok je čirý, podle toho také lze poznat, že se nejedná o NANO stříbro (koloidní stříbro), které má jiné vlastnosti a v kosmetice se nedoporučuje.

Textilní výrobky s aktivním stříbrem jsou vyráběny ze speciálních vláken, které mají stříbro aplikováno přímo do jádra vláken. Jedná se o objemově plněné vlákno, kdy stříbro zůstává v pletenině zachováno i po několikanásobném praní.

Veškeré naše přísady a výrobky prošly několika stupňovou kontrolou. Důkazem absolutní nezávadnosti jsou tzv. souhlasná prohlášení o posouzení bezpečnosti výrobku, která jsou dostupná ke každému produktu.

Používáme stříbro tak, jak ho lidé využívají po staletí. Tedy stříbro ve formě, která léčí, pomáhá a podporuje zdravý životní styl.

  

nechte se hýčkat

 

Proč stříbro?

Chránit si zdraví a prožívat příjemný život. Mít hezké zážitky ze sportu, z cest, ze společného času s partnerem, dětmi, rodinou. Takový je trend života v 21. století. Přirozeně hledáme spojence a recepty, jak na to. Odpovědí je v mnoha směrech kombinace moudrosti předků a možností současné vědy – aktivní stříbro. „Brzdí aktivitu enzymů, které se podílejí na dělení buněk, a tím podstatně zpomaluje jejich množení. Díky tomu má antibakteriální, respektive bakteriostatické účinky,“ konstatuje ve veřejně dostupných zdrojích profesor MUDr. Vladimír Bencko, DrSc., přednosta Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN v Praze. A má samozřejmě pravdu. Účinky stříbra jsou známy stovky let.

Stříbro přináší uživatelsky příjemný efekt. Stačí zabudovat do vláken oděvů patřičné množství stříbra a najednou zjistíte, že spodní prádlo, ponožky nebo tričko ani při nadměrném pocení nepáchne. Aktivita stříbra působí proti bakteriím rozkládajícím pot. Stejně tak stříbro pomáhá při osobní hygieně. Drobné částečky stříbra prostě umí divy. Stříbro se používá i v medicíně, v přípravcích proti klíšťatům nebo ve filtrech pro úpravu vody. Účinků stříbra si dnes stále častěji všímají také výrobci ledniček, praček i dalších moderních spotřebičů pro domácnost.

Příznivé efekty stříbra jsou doslova záchranou pro lidi s citlivou pokožkou a ekzémy nebo pro alergiky. Stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. Využitím antibakteriálních vlastností stříbra se dá v řadě případů vyhnout používání uměle vytvořených insekticidů a biocidů, jejichž složky jsou obvykle v přírodě těžce odbouratelné nebo mají různé vedlejší účinky.

   

dokonalá ochrana

 

Stříbro a kosmetika

Stříbro, byliny a vonné extrakty – zdravý elixír pro krásnější tělo, pleť a vlasy. Základem „stříbrné a bylinné kosmetiky“ značky Gultio jsou přírodní látky. Ať už staletími ověřené stříbro nebo bylinné extrakty. Zatímco konvenční kosmetika se velmi často vyrábí jako chemie, u kosmetických přípravků se stříbrem se při výrobě jedná o alchymii a používání tradičních přírodních prostředků. 

„Stříbrná kosmetika“ je sama o sobě kvalitní. To je dáno vlastnostmi stříbra, které pokožku doslova konejší a stříbrné ionty působí antimikrobně a antimykoticky. Na těchto vlastnostech kosmetika Gultio staví a posouvá se ve svých recepturách ještě o řád výše. Příjemnou stránkou kosmetické škály jsou příměsi aloe vera, makadamového oleje, bambuckého másla, vitamínů, koenzymu Q10 a rovněž například eukalyptu nebo anýzu. Vše BEZ PARABENŮ. Stříbro v kosmetice čti více

 

O nás

Gultio má přes dvacet let zkušeností ve vývoji produktů se stříbrem. Po letech vývojových prací, které ji postupně spojily s řadou odborníků z oboru ochrany zdraví při práci, kosmetiky a hygieny, dnes firma nabízí nejucelenější sortiment kvalitních výrobků se všemi antibakteriálními výhodami aktivního stříbraSpolečnost Gultio patří k moderním producentům s odpovědným přístupem k sobě i svému okolí. Proto se zaměřuje na sofistikovanou výrobu produktů obsahujících aktivní stříbro pro komfort každodenního života. Výrobky společnosti jsou ekologické, nejsou testovány na zvířatech a jejich obaly jsou 100% recyklovatelné. Gultio společnost čti více